Pruh

Komunikátor PVS

Aplikace Komunikátor PVS umožňuje zasílání elektronických podání příslušným institucím prostřednictvím Portálu veřejné správy. Funkce aplikace spočívá ve zpracování daného dokumentu, jeho zašifrování, podepsání a odeslání na bránu PVS. Brána PVS zajistí odeslání dokumentu příslušné instituci.

Aplikace Komunikátor PVS je zcela nezávislá na zdroji odesílaných dokumentů. Odesílaný XML dokument může být vytvořen v libovolném informačním systému, poté importován do komunikátoru a odeslán Portálu veřejné správy.

Pro úspěšné používání komunikátoru je potřeba:

  • Registrace u příslušné státní instituce (například ČSSZ).
  • Registrace u PVS – po zaregistování u příslušné instituce obdržíte potřebné údaje pro registraci na PVS. Na adrese https://bezpecne.podani.gov.cz provedete registraci k vybrané službě a obdržíte uživatelský identifikátor PVS a heslo.
  • Šifrovací certifikát a kořenový certifikát instituce, která jej vydala. Tyto certifikáty jsou součástí instalace Komunikátoru PVS.
  • Podpisový certifikát
  • Internet Explorer verze 6.0 pro podporu 128 bitového šifrování. Internet Explorer můžete získat na adrese http://download.microsoft.com nebo pomocí Windows Update.

Demoverze Komunikátoru PVS je k dispozici ke stažení.

Ceny Komunikátoru PVS jsou uvedeny zde.

Pro vývojáře informačních systémů nabízíme vývojářskou licenci pro neomezené šíření aplikace. Cena závisí na počtu instalací a její výše je věcí vzájemné dohody obou stran.